Як обрати найкраще для себе
Бріджет Марч, BAZAAR, 21 лютого 2020 року
- ДОВІДНИК З КОСМЕТИЧНИХ ПРОЦЕДУР
- Просто й зрозуміло про лазерне видалення волосся
- Просто й зрозуміло про IPL для видалення волосся
- Що краще для видалення волосся, IPL або лазер?
- Якщо йдеться лише про видалення зайвого волосся, лазер є кращим вибором!
- Який лазер є найкращим для видалення волосся?
- Які специфічні наслідки має застосовування лазера?
- Лазер та IPL: кому можна і кому не можна?
ДОВІДНИК З КОСМЕТИЧНИХ ПРОЦЕДУР
Обидві технології видалення волосся, і лазер, і інтенсивне імпульсне світло (IPL), використовують світло для нагрівання волосяних фолікулів і запобігання повторного росту волосин. Та хоч як подібно звучить опис цих технологій, самі технології є різними. Ключова різниця полягає в джерелах світла.
Аби зрозуміли, яка технологія є кращою для вас, Люсі Сюй, фахівець з догляду шкіри та засновниця клінік London Premier Laser і Skin Clinic, і доктор Салінда Джонстон з компанії Candela Medical пояснюють, що необхідно знати про ці дві процедури.
Просто й зрозуміло про лазерне видалення волосся
Сюй говорить, що «лазер діє на волосся у фазі активного росту (анаген). Лазерний промінь складається з прецизійно контрольованих імпульсів енергії, яка поглинається меланіном, пігментом, який і забарвлює волосся, та потрапляє до активних волосяних фолікулів під шкірою». По суті, енергія нагріває волосину – аж до самого її кореня – і безпечно руйнує її без заподіяння шкоди прилеглим тканинам. «Цей процес також називають фототермічна деструкція», додає Сюй.
«Більшості людей необхідний курс таких процедур з 6-8 сеансів, після якого візуально зменшиться кількість волосся або воно буде перманентно видалене, а шкіра зробиться гладенькою».
Просто й зрозуміло про IPL для видалення волосся
Технологія IPL, також відома як «інтенсивне імпульсне світло», фактично не є лазерною процедурою, розтлумачує Сюй. «На відміну від лазера, IPL використовує широкий спектр світла, який складається з хвиль різної довжини. Це означає, що енергія потрапляє на волосся та шкіру менш фокусованою». Таким чином, IPL використовує багато сегментів світлового спектру, в той час як лазер – лише один сегмент спектру, тобто «енергія IPL є розсіяною та набагато слабшою. Лазер вирізняється щільним світлом, а вся його енергія сфокусована у одному промені».
Сюй пояснює наукові засади IPL. «Світловий спектр вимірюється довжиною хвиль (нм), наприклад, довжина хвилі 755 нм означає, що це світло може проникнути у глибину шкіри на 755 нм. Хвилю з довжиною 755 нм найактивніше поглинає меланін, саме тому її використовують для видалення волосся. Довжина хвилі 532 нм означає, що світло може проникнути в шкіру на 532 нм». Найкраще поглинають світло червоні клітини крові, тому IPL є дуже ефективним методом видалення поверхневих зруйнованих капілярів.
Д-р Джонстон наголошує, що на відміну від лазера, який випромінює специфічну довжину хвилі, IPL випромінює розсіяне світло. «Зазвичай використовують різноманітні відсічні фільтри, які дозволяють видалити хвилі небажаної довжини та вплинути на ті чи інші структури та хромофори. Це можуть бути меланін у волоссі або на шкірі у формі пігментного ураження або оксигемоглобін у кровоносних судинах, який проявляє себе як зруйновані капіляри. У більш складних випадках це може бути розацеа. Це робить IPL делікатною та ефективною процедурою як для тих, хто страждає на розацеа та почервоніння обличчя, так і для видалення волосся.
У випадку видалення волосся за допомогою IPL, зазвичай необхідно 6-8 сеансів, аби добитися повного видалення волосся на одній ділянці шкіри. «Проте це залежить від кольору шкіри, а також від кольору та товщини волосся», додає Сюй.
Що краще для видалення волосся, IPL або лазер?
Сюй говорить, що «загалом технологія IPL потребує більше сеансів та може виявитися менш ефективною для епіляції. Новітні лазерні технології, які ми застосовуємо в клініці, є більш дієвими, ніж IPL, і спричиняють менше дискомфорту (завдяки інтегрованим системам охолодження). Крім того, лазерні апарати можуть впоратися з більшим числом типів шкіри і типів волосся, ніж IPL». Тому в клініці Сюй IPL застосовують для інших цілей, наприклад, для омолодження.
Хоча коли йдеться про те, аби просто позбутися небажаного волосся, фахівці вважають лазер найкращим рішенням, Сюй стверджує, що «і лазер, і IPL є ефективним рішенням у руках кваліфікованого фахівця». Д-р Джонстон додає, що спершу необхідно обговорити з косметологом, що саме вас непокоїть, та взяти до уваги тип шкіри, і лише на підставі цього ухвалювати рішення про вибір технології. Сюй погоджується.
Якщо йдеться лише про видалення зайвого волосся, лазер є кращим вибором!
Який лазер є найкращим для видалення волосся?
«Ми застосовуємо найновіші лазери заради досягнення оптимальних результатів; Candela лідер у цій сфері, цей виробник лазерного обладнання користуються найвищою довірою індустрії краси», стверджує Сюй. «Технології поєднують олександритовий лазер, який ліпше пристосований для світлішої шкіри, та Nd:YAG, який є ідеальним для темної шкіри».
Від обладнання залежить, чи можна безпечно виконувати процедури на всіх типах шкіри та волосся за Фіцпатриком (наука стверджує, що необхідно, аби випромінюване апаратом світло поглиналося саме меланіном). «Отже, кожному рекомендовано зробити тест на непомітній ділянці та звернутися за консультацією до терапевта, аби визначити, яка технологія є найкращою саме для цієї людини».
Які специфічні наслідки має застосовування лазера?
Д-р Джонстон розповідає, що «ми в клініці застосовуємо апарат Nordlys виробництва Candela, курс видалення волосся зазвичай триває від 4 до 8 тижнів (в залежності від частини тіла), і лише волосся у фазі анагену буде ефективно знищене. Між сеансами пацієнти можуть голитися, а це змушує пошкоджений фолікул втрачати волосину». Вона підкреслює, що важливо утримуватися від опромінювання будь-яким сонячним світлом оброблених лазером ділянок, і протягом дня захищати їх засобом із SPF 30 або більше.
Лазер та IPL: кому можна і кому не можна?
Д-р Джонстон каже, що обидві процедури показані більшості чоловіків і жінок, старших за 18 років. «Стан здоров’я завжди обговорюється на попередній консультації, тому будь-які протипоказання, які можуть створити ризик, будуть згадані та враховані».
Є певні стани, які не дозволяють використання світлових технологій, додає д-р Джонстон. «Часто це пов’язано з чутливістю до світла (фото чутливістю), також це вагітність і вигодовування грудьми».