Обираючи лазерну систему для епіляції, треба враховувати різні фактори, зокрема ефективність та очікувані результати. Загалом у цій сфері застосовуються дві технології: діодний та олександритовий лазер.
Олександритовий лазер
Олександритовий лазер – один із найпопулярніших інструментів для видалення небажаного волосся. Він працює на основі лазерного випромінювання з довжиною хвилі 755 нм, що дозволяє ефективно впливати на меланін у волоссі. Свою назву пристрій отримав через те, що у його основі використовується камінь олександрит.
Попри те, що олександритовий лазер застосовується переважно для епіляції, він добре підходить і для видалення пігментних плям та дрібних судинних уражень, а також для омолодження шкіри.
У косметології виділяють 6 фототипів шкіри, що визначаються рівнем інтенсивності пігмента шкіри та кольору волосся. Олександритовий лазер підходить для використання на більшості з них, а саме з 1 по 4, тобто від скандинавського до середземноморського.
Після 3–8 сеансів епіляції з використанням олександритового лазера пацієнти помічають значне зменшення кількості волосся й уповільнення його росту.
Олександритовий лазер поглинається меланіном шкіри більш ніж на 95%. Поглинута енергія перетворюється на тепло, а це, у свою чергу, призводить до знищення волосяного стовбура та термічного ураження волосяної цибулини та живильних судин. При цьому клітини, що не містять меланіну, залишаються неушкодженими.
Процедура особливо ефективна для видалення волосся у фазі активного росту – після її проведення подальший ріст волосся зупиняється.
Олександритовий лазер не лише видаляє волосся, а й сприяє подальшому зменшенню кількості волосяних фолікул.
Завдяки використанню плями великого діаметру суттєво знижується тривалість процедури при обробці ніг, рук, спини. Окрім того, плями великого розміру глибше впливають на тканини.
Результат після процедури, проведеної олександритовим лазером, помітний одразу – волосина випадає вже під час сеансу, корінь – дещо пізніше. В залежності від оброблюваної зони для видалення всього волосся знадобиться від 3 до 8 процедур.
Діодний лазер
Лазер такого типу побудований на базі діода. Він може мати різні довжини хвиль (800–980 нм), які поглинаються різними хромофорами – структурами шкіри, що мають здатність поглинати світлову енергію.
Промінь такого пристрою має високу адаптивність до різних фототипів шкіри, включно з 5 і 6, тому діодний лазер користується попитом у країнах з великим різноманіттям типів шкіри.
Діодний лазер широко використовується для епіляції на різних ділянках шкіри, а також для видалення судинної сіточки.
Волосся на оброблюваній ділянці випадає впродовж 10 днів. Для остаточного вирішення проблеми знадобиться тривалий курс процедур.
Порівняння двох технологій
Вибираючи для салону краси апарат, що працює за тією чи іншою технологією, варто порівняти такі характеристики:
- довжина хвилі;
- ефективність для різного кольору волосся та шкіри;
- комфорт проведення процедури;
- система охолодження.
Довжина хвилі
Менша довжина хвилі забезпечує більшу потужність променя, а отже й ефективнішу взаємодію з меланіном, проте таке випромінювання проникає у тканини неглибоко.
Діодні лазери з довжиною хвилі від 810 нм не надто сильно впливають на меланін, у порівнянні з олександритовим, зате дещо більше – на оксигемоглобін.
У теорії діодний лазер мав би нагріти волосину й одразу припекти судину, яка її живить. Але на практиці не всі фолікули знаходяться на однаковій глибині. Окрім того, вплив на оксигемоглобін не є надто сильним.
Ефективність для різного кольору волосся та шкіри
Енергію лазерного променя поглинає як меланін, що міститься у волосині, так і пігмент, що знаходиться у засмаглій чи темній шкірі. Тому будь-які типи лазерів потрібно вкрай обережно використовувати для пацієнтів із фототипами 5–6.
Щодо кольору волосся, то світлі волосинки, що мають у своїй структурі незначний вміст меланіну (сиве,руде), важко видаляються як діодним, так і олександритовим лазером.
Комфорт проведення процедури
Оскільки промінь діодного апарата не так активно взаємодіє з меланіном, пацієнту знадобиться довший курс, аби позбутися небажаного волосся. Крім того, процедура епіляції діодним лазером зазвичай викликає у пацієнта неприємні, болючі відчуття.
Олександритові апарати ефективніше видаляють волосся, до того ж моделі останнього покоління оснащені інтерактивними охолоджувальними системами, завдяки яким мінімізується ризик отримання опіків чи неприємних відчуттів.
Лінза діодного лазера безпосередньо контактує зі шкірою, і якщо на її поверхні буде волосся, то промінь нагріє його. Тому, аби вберегтися від можливого опіку, перед епіляцією пацієнту необхідно зголити волосся на оброблюваній зоні.
При роботі з олександритовим лазером необхідності в голінні немає – волосся спалюється під час процедури, не притуляючись до шкіри.
Олександритові апарати комфортніші й для косметологів, адже надають можливість налаштовувати довжину хвилі та потужність приладу залежно від кольору шкіри та волосся пацієнта.
Система охолодження
Основна задача системи охолодження – надати пристрою можливість працювати на максимальній потужності. Тож при роботі з діодними апаратами використовують спеціальні гелі. Ці засоби позиціонуються також як охолоджувачі шкіри, проте від контакту з тілом вони за кілька хвилин нагріваються і перестають діяти. Після процедури гель необхідно змити, а це – додаткові незручності для пацієнта.
Також для охолодження використовують насадку із сапфірового скла, яке має температуру близько -12℃. Проте лінза теж із часом нагрівається, що унеможливлює інтенсивне охолодження.
Олександритові лазери останнього покоління оснащені динамічними системами охолодження. Під час спалаху на поверхню шкіри потрапляє кріоген, завдяки чому оброблювана зона охолоджується.
Який лазер вибрати?
Звісно, ідеальний варіант для салону краси – мати обидва лазера. Проте, якщо така можливість відсутня, оптимальним вибором стане саме олександритовий апарат.
Олександритовий лазер використовується фахівцями з усього світу вже понад 20 років. За цей час технологія вдосконалилася, процедура стала максимально безболісною для пацієнта. Наразі діодний лазер не може забезпечити такий самий комфорт для пацієнта та косметолога, як олександритовий лазер. Враховуючи, що більшість населення в Україні має фототипи шкіри 1–3, найбільш якісні та швидкі результати видалення небажаного волосся можна отримати саме за допомогою олександритового лазера.